FAQ - Uczeń / Rodzic

Najczęściej zadawane pytania

Z Lingosa mogą korzystać wszyscy uczniowie z dowolnych placówek edukacyjnych w całej Polsce. Warunkiem jest założenie konta przez ich nauczyciela.

Tak! Nauka z Lingosem jest w pełni bezpłatna dla uczniów i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Na naszej platformie nie ma żadnych ukrytych opłat. Aktualnie głównym źródłem przychodu jest sprzedaż Pakietów Premium dla chętnych uczniów, rozszerzających naukę o dodatkowe opcje w aplikacji i nowe zestawy fiszek.

W wersji podstawowej, uczniowie uczą się wyłącznie z materiałów przekazanych przez nauczyciela. Dzięki Pakietowi Premium zyskują dostęp do nieograniczonej puli słów i zwrotów automatycznie przydzielanych przez inteligentny system powtórek. Co więcej, uczniowie mogą wykonywać nielimitowaną liczbę lekcji dziennie. Dzięki temu mogą uzupełnić braki w wiedzy lub poznawać słowa wykraczające poza program szkolny. To świetna opcja dla uczniów zdolnych, jak i tych, którzy potrzebują solidnej powtórki. Pakiet Premium uczniowie mogą aktywować w swoim panelu za pomocą kilku kliknięć. Koszt to ok. 7.50 zł miesięcznie (w zależności od wybranego pakietu).

By założyć konto na naszej platformie, uczeń musi zwrócić się do swojego nauczyciela. To właśnie on przekaże dane (login i hasło) do logowania lub zaproszenie z linkiem. Dokładne instrukcje krok po kroku dotyczące tego jak zarejestrować się w Lingosie, znajdziesz tutaj:

Instrukcja dla Ucznia "Rejestracja za pomocą linka otrzymanego od Nauczyciela":
https://bit.ly/3mV2qBC


Instrukcja dla Ucznia "Rejestracja za pomocą loginu i hasła otrzymanych od Nauczyciela":
https://bit.ly/3bPrNi9

Na naszej platformie każdy rodzic i opiekun może bezpłatnie monitorować postępy w nauce dziecka. Wystarczy, że doda swój adres e-mail w Panelu Ucznia, a co tydzień otrzyma od nas raport. Jak dołączyć jako rodzic? Krótką instrukcję znajdziesz tutaj:
Instrukcja dla Rodzica "Monitorowanie postępów w nauce"
https://bit.ly/3qjvKnv

Wszystkie podręczniki znajdziesz w Bazie Wiedzy. W nich umieściliśmy dokładne instrukcje związane m.in. z rejestracją, logowaniem czy resetowaniem hasła.

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób rejestrowałeś/aś się na naszej platformie. Jeśli poprzez ZAPROSZENIE Z LINKIEM, to samodzielnie możesz zresetować swoje hasło. Jak? W tym podręczniku znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku.:)
Instrukcja dla Ucznia "Resetowanie hasła":
https://bit.ly/3oc1I2w

Jeśli natomiast założyłeś/aś konto poprzez tymczasowe hasło i login otrzymane od nauczyciela, to poproś go ustawienie hasła tymczasowego w panelu.

Punkty przyznawane są za systematyczne wykonywanie lekcji. 1 punkt uczeń zdobywa za wykonanie jednej lekcji w ciągu dnia. Dodatkowo zyskuje kolejne punkty za każdy dzień nauki bez przerwy - za pierwszy dzień 1 punkt, za drugi 2 punkty, za trzeci 3 punkty i tak aż do dziesiątego dnia. Od dziesiątego dnia codziennie na konto Ucznia będzie wpływać aż 10 punktów, ale jeśli przerwie naukę, to wróci na start i zacznie od początku. Uczeń może sprawdzić zdobyte przez siebie punkty w swoim panelu. Co więcej, nauczyciel też ma do nich wgląd. By je sprawdzić, zaloguj się na swoim koncie i po wejściu w daną klasę, kliknij na imię/login ucznia.

Nasz inteligentny system wystawia oceny na podstawie wyłącznie systematyczności w wykonywaniu lekcji, a nie indywidualnych zdolności uczniów. Zależy nam, by uczniowie mogli wyrobić "zdrowy nawyk" codziennej nauki języka obcego. Nie ma przecież skutecznej nauki, bez regularnych powtórek! Wystarczy, że Uczeń wykona minimum jedną lekcję dziennie (od poniedziałku do piątku), by system wystawił mu ocenę bardzo dobrą. Małymi kroczkami do celu! Oczywiście niektórzy Uczniowie uczą się więcej, i to jest super!

Co z weekendami? Odpuszczamy ocenianie w tym czasie. Co oznacza, że nie przyznajemy minusowych punktów za brak wykonanych lekcji. Jeśli jednak uczeń zechce popracować w sobotę, czy w niedzielę, to jak najbardziej może. W taki sposób może też "nadrobić" lekcje z tygodnia i wpłynąć na wynik ostatecznej oceny.

Przykład: Uczeń wykonuje minimum jedną lekcję w poniedziałek, wtorek i środę. System zaproponowałby mu ocenę dostateczną. Jednak jeśli Uczniowi zależy na zdobyciu oceny bardzo dobrej, to może popracować w weekend (więc jeśli wykona minimum jedną lekcję w sobotę i niedzielę, to system mu wystawi bardzo dobrą).

Podkreślamy jednak, że to PROPONOWANY system wystawiania ocen. Każdy nauczyciel może zaproponować uczniom własne kryteria oceniania.

Na obecną chwilę nie posiadamy aplikacji mobilnej. Jednak to nic straconego! Uczeń może korzystać z naszej platformy na każdym urządzeniu (telefon, tablet, laptop). Wystarczy, że w przeglądarce wpisze www.lingos.pl i zaloguje się. Nasza strona dopasowuje się do rozmiarów i potrzeb urządzenia, dzięki czemu świetnie działa na urządzeniach mobilnych.

Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi w powyższych pytaniach, napisz do nas na facebooku lub poprzez maila: info@lingos.pl.
Menu