Skorzystaj
z naszych zasobów.
Za darmo.

Gotowe scenariusze, materiały, plansze, wyzwania. Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Tworzymy je z myślą o Lingosowych Nauczycielach i ich Uczniach. Świetnie sprawdzą się na zajęciach języka obcego.

Aktualnie dostępne

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

That's what I like!

Kompleksowy pakiet materiałów, dzięki którym Twoi uczniowie poznają angielskie słownictwo związane ze zmysłami, dobrze się przy tym bawiąc. Zaprojektowany z myślą o uczniach klas młodszych. Materiały stworzone przy współpracy z Beatą Kruk-Zabawą.
1. Wiersz i instrukcje
Wiersz "That's what I like" wprowadzi Twoich uczniów w tematykę lekcji i pozwoli im w fajny sposób poznać nowe słówka. Materiały opatrzone dokładnymi instrukcjami dla nauczyciela.
2. Karty pracy
Ćwiczymy słówka w praktyce! Karty pracy z ćwiczeniami i propozycjami różnorodnych aktywności na lekcji.
3. Flashcards I (zmysły)
Piękne flashcardy, które możesz wykorzystać do utrwalenia słownictwa. W kolorze, czarno-białe, z napisami i bez.
4. Flashcards II (zmysły)
Piękne flashcardy, które możesz wykorzystać do utrwalenia słownictwa. W kolorze, czarno-białe, z napisami i bez.
5. Nagranie wideo
Krótka wideochoreografia do wiersza, która pozwoli Twoim uczniom zapamiętać słowa w szybszy i przyjemniejszy sposób. Act it out!

Wyzwania

Chcesz spróbować czegoś nowego? Wypróbuj nasze sprawdzone wyzwania językowe! Świetnie sprawdzą się jako dodatek i urozmaicenie lekcji.
Wyzwanie - czytanie
W jaki sposób zachęcić uczniów do czytania w języku obcym? Sprawdź nasze propozycje! Obiecujemy, że uczniowie nie będą się nudzić. Każdy dzień nauki to nowe, ciekawe zadanie.
Wyzwanie - słuchanie
Posłuchaj wywiadu z ulubionym celebrytą. Sprawdź, czy na pewno znasz słowa ulubionej piosenki. To tylko niektóre z naszych propozycji, które zachęcą uczniów do rozwijania umiejętności słuchania w oparciu o ich zainteresowania!
Wyzwanie - mówienie
Rozgadaj swoich uczniów! 12 zadań, które pozwolą uczniom na nabranie odwagi w mówieniu w języku obcym i przełamaniu bariery językowej.
Własne wyzwanie I
To pusty szablon, dzięki któremu możesz zaprojektować własne wyzwanie językowe na: czytanie, słuchanie, mówienie, pisanie czy gramatykę. Zaszalej! :)
Własne wyzwanie II
To kolejny szablon, który posłuży Ci do stworzenia własnego wyzwania językowego na 5 dni lub tygodni. W nim uczniowie mogą odznaczać wykonane zadanie.

Pozostałe

Sprawdź pozostałe zasoby!
Kreatywne pisanie
Chcesz, by uczniowie ćwiczyli pisanie w języku obcym, dobrze się przy tym bawiąc? W pliku znajdziesz rozpisane zadania dla uczniów oraz instrukcje i gotowe pomysły dla nauczyciela.
Plansze gramatyczne
To piękne i przejrzyste plansze gramatyczne z angielskimi czasami i konstrukcjami. Możesz je wydrukować i powiesić w sali lekcyjnej bądź też udostępnić uczniom, by mieli szybką, gramatyczną “ściągawkę” pod ręką.
Nawykomierz
Nawykomierz to narzędzie dla uczniów służące do mierzenia i kontrolowania nawyku nauki języka obcego. Naprawdę motywuje do systematycznej nauki! Możesz wykorzystać je do zorganizowania wyzwania językowego, w którym uczniowie będą mogli codziennie pracować nad rozwijaniem swoich umiejętności językowych i odznaczać w nim wykonane zadania. To nasza propozycja. Możesz wykorzystać też to narzędzie według swojego pomysłu. :)
30-dniowy kalendarz
Świetnie się sprawdzi jako dodatek do miesięcznego wyzwania językowego, w którym uczniowie mogą zanotować zadania do wykonania (np. przeczytać artykuł po angielsku, przesłuchać piosenkę po hiszpańsku) i odznaczać je, gdy uda im się je wykonać. Taki kalendarz motywuje do nauki i pozwala monitorować postępy.

Świąteczne lekcje angielskiego (Boże Narodzenie)

To gotowe lekcje angielskiego, które możesz wykorzystać na swoich zajęciach (zarówno stacjonarnie, jak i podczas edukacji zdalnej).
Christmas Lesson
Lekcja jest na poziomie B1/B2, więc docelowo została stworzona z myślą o uczniach bardziej zaawansowanych. Komplet materiałów zawiera: prezentację z grami świąteczny (quiz, ‘hangman’, ‘board’), karty pracy dla ucznia (+ podsumowująca krzyżówka), wideo (nagranie lekcji przeprowadzonej przez native speakera) oraz instrukcję dla nauczyciela. Uczniowie utrwalą słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia, wśród których znajdziesz takie słówka jak: stocking, tinsel, wreath, itp.
Merry Christmas!
Poziom lekcji to A1/A2, więc świetnie sprawdzi się podczas pracy z młodszymi uczniami. Pakiet materiałów zawiera prezentację z grami świątecznymi (zagadka, 'What is it?', grę typu 'hangman' i grę 'Definitions'), kartę ze słownictwem dla ucznia oraz instrukcję dla nauczyciela. W tej lekcji uczniowie poznają angielskie słówka i wyrażenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia (np. Santa Claus, gifts, reindeer, itp.).